Anasayfa Bebek Beslenme Bebek Yemekleri – Bebekler için Mercimek çorbası Tarifleri

Bebek Yemekleri – Bebekler için Mercimek çorbası Tarifleri

bebekler-icin-mercimek-corbasi-bebek-yemekleriBebeğiniz için pratik şekilde sağlıklı ve besleyici mercimek çorbası hazırlayabilirsiniz. Bebek yemekleri arasında birçok anne tarafından tercih edilen mercimek çorbası tarifleri aşağıdaki gibidir.

Bebekler için Mercimek Çorbası Tarifi : Tarif 1
Malzemelerimiz: 1 yemek kaşığı kırmızı mercimek, 1 su bardağı su, 1 çay kaşığı sıvı yağ
Bebekler için Mercimek Çorbası Hazırlanışı: Mercimekler ayıklanır, yıkanır ve kaynamakta olan suyun içerisine eklenir. Ateşin altı kısılır ve mercimekler yumuşayıncaya kadar pişirilir. Pişen mercimekler ezilir ve üzerine yağ eklenir.

Bebekler için Mercimek Çorbası Tarifi : Tarif 2
Malzemelerimiz: 2 yemek kaşığı mercimek, 1 boy havuç, 1 küçük boy patates, ¼ küçük dilim soğan, 1 çay bardağı su
Bebekler için Mercimek Çorbası Hazırlanışı: Bir tencere içerisine 2 yemek kaşığı kadar mercimek, 2 çay bardağı kadar da su eklenir. 1 adet küçük boy havuç, patates ve soğan rendelenip,1 yemek kaşığı zeytinyağı eklenerek çorba pişirilir.

Bebekler için Pirinçli Mercimek Çorbası Tarifi
Malzemelerimiz: 1/2 yemek kaşığı kırmızı mercimek, 1/2 yemek kaşığı pirinç, 1, 1/4 su bardağı su, 1 çay kaşığı sıvı yağ
Bebekler için Pirinçli Mercimek Çorbası Hazırlanışı: Mercimekler ve pirinç ayıklanır. Mercimek ve pirinç yıkanır ve kaynamakta olan suyun içerisine atılır. Yumuşayıncaya kadar pişirilir ve üzerine yağ eklenir. Çorba, pirinç yerine bulgur konarak da yapılabilmektedir.

Diğer “Bebek Yemekleri” tarifleri için tıklayın.

1 yorum

  1. Bu bebek yemekleri tariflerinin bir kısmını biliyordum ve bebeğime yemek olarak hazırlıyordum. Bazı bebek yemekleri tarifleri sayenizde öğrendim. Protein ve kalori olarak bebeklerin dengeli beslenmesi konusunda faydalı tarifler. Teşekkür ederim.

Yorum Yazın