Anasayfa Bebek Beslenme Bebek Yemekleri – Bebekler için Tarhana çorbası Tarifleri

Bebek Yemekleri – Bebekler için Tarhana çorbası Tarifleri

bebek-yemekleri-bebek-icin-tarhana-corbasiBebek yemekleri arasında çok tercih edilen çorbalardan birisi de tarhana çorbası. Tarhana çorbaso 2 porsiyon halinde hazırlanır ve bebekler için ihtiyaç duyulan kalori ve protein ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olur. Bebek yemekleri bölümümüzün bu yazısında bebekler için tarhana çorbası tarifi yer alıyor. Bebek için tarhana çorbası 2 porsiyon olup 360 kalori ve 3,5 gram protein bulundurur.

Bebekler için Tarhana çorbası Tarifleri : Tarif 1
Malzemelerimiz: Yoğurt (150 cc yani ortalama bir buçuk çay bardağı), Buğday unu (ortalama 2 yemek kaşığı), çeşitli sebzeler, 1 tatlı kaşığı kadar zeytinyağı
Bebekler için Tarhana çorbası Hazırlanışı: Tencerelerin içerisine tüm malzemelerini ekleyin ve pişirmeye başlayın. Yemeğinizi ocaktan indirmenize az bir süre kala içerine zeytinyağı ekleyerek yemeğinizi tamamlayın. Bebek için tarhana çorbası tarifi 360 kalori ve 3,5 gram protein bulundurur.

Bebekler için Tarhana çorbası Tarifleri : Tarif 2
Malzemelerimiz: 1 su bardağı kadar su, 1/2 yemek kaşığı kadar tarhana, 1 tatlı kadar kaşığı yağ
Bebekler için Tarhana çorbası Hazırlanışı: Tarhana soğuk su ile ezildikten sonra karıştırmak sureti ile pişirilir ve üzerine yağ eklenir. Bebekler için Tarhana çorbası acısız olarak pişirilmelidir.

Diğer “Bebek Yemekleri” tarifleri için tıklayın.

1 yorum

  1. Bebekler için yemek tarifi yazılarınız çok güzel. Bebek için tarhana çorbası tarifini de deneyeceğim. Bebek yemekleri ile ilgili diğer yazılarınız için de teşekkür ederim.

Yorum Yazın