Anasayfa Gebeliğe Hazırlık Gebelik – Hamilelik Doğrulanması ve Önemi

Gebelik – Hamilelik Doğrulanması ve Önemi

Gebeliğe Hazırlık ve Bilinmesi GerekenlerGebeliğin önceden doğrulanması, yaşam tarzınızda gerekli değişiklikleri daha hızlı yapabilmeniz için çok önemlidir. Gebeliğiniz planlanmış ise, sağlıklı bir şekilde yemeli, düzenli egzersiz yapmalı, sigara ve alkol kullanımı gibi kötü alışkanlıklarınızı kesmclisiniz. Gebeliğiniz planlı değilse bu değişiklikleri yapmaya başlamalısınız.

Adetiniz gecikmişse ve yan sayfadaki diğer işaretlerden bazılarını hissediyorsanız, teşhisi doğrulamak için bir idrar ya da kan testi uygulanabilir.

En yakın eczaneden satın alabileceğiniz, bir set kullanarak kendiniz evde bir idrar testi yapabilirsiniz ya da bir kadın sağlık kliniğinde veya bir doktor tarafından bunu uygulayabilirsiniz.

Doktorunuz size bir kan testi önerebilir. Bu, idrar testinden daha karışıktır ve kan dolaşımında bulunan koryon gonadotrafin (HCG) miktarını tam olarak ölçer. Gebelik sırasında HCG miktarı değiştiğinden dolayı, ne zaman gebe kaldığınızı ve bebeğinizin doğacağını tespit etmeye yardımcı olur.

Gebeliğinizin 6. haftasından sonra doktorunuz, bir idrar ya da kan testinden sonra tıbbi bir test uygulayabilir. Karına nazik bir şekilde basarak ya da iç bir muayene ile büyümüş ve yumuşamış rahmi muayene edebilir.

Benzer Yazılar

Yorum Yok

Yorum Yazın